Využijte naší výhodné nabídky a pořiďte si kvalitní internetové připojení k Vám domů nebo do firmy. Vyberte si nějaký tarif a získejte zřízení služby ZDARMA. Vybírat můžete z mnoha rychlostí určených jak pro bytové domy, tak rodinné domy. Na dostupnost právě u Vás se můžete informovat mimo jiné prostřednictvím Kontaktního formuláře.

 

Bezdrátové připojení - domácnosti

Tarif Download Upload Cena za měsíc Zřízení  
Online 10 5-10 Mbps 2-4 Mbps 248,- 1000,-Kč Poptat
Email 20 10-20 Mbps 4-6 Mbps 348,- ZDARMA+Wi-Fi router Poptat
Cloud 40 20-40 Mbps 8-10 Mbps 498,- ZDARMA+Wi-Fi router Poptat
Flash 50 30-50 Mbps 10-14 Mbps 648,- ZDARMA+Wi-Fi router Poptat
Stream 60 40-60 Mbps 14-18 Mbps 798,- ZDARMA+Wi-Fi router Poptat

Všechny tarify jsou bez datových limitů. Ceny jsou včetně DPH. Tato služba je dostupná na většině území Prahy a okolí. Na dostupnost právě u Vás se informujte! PŘI ROČNÍM PŘEDPLATNÉM 10% SLEVA !


Bezdrátové připojení - firmy

Tarif Download Upload Cena za měsíc Zřízení  
F-16 16 Mbps 8 Mbps 498,- ZDARMA+Wi-Fi router Poptat
F-24 24 Mbps 16 Mbps 648,- ZDARMA+Wi-Fi router Poptat
F-40 40 Mbps 30 Mbps 998,- ZDARMA+Wi-Fi router Poptat
F-60 60 Mbps 50 Mbps 1498,- ZDARMA+Wi-Fi router Poptat
F-80 80 Mbps 80 Mbps 1998,- ZDARMA+Wi-Fi router Poptat
Kamery 10 Mbps 20 Mbps 498,- ZDARMA+Wi-Fi router Poptat

Všechny tarify jsou bez datových limitů. Ceny jsou včetně DPH. Tato služba je dostupná na většině území Prahy a okolí, vhodná pro firmy – přednostní servis ZDARMA. PŘI ROČNÍM PŘEDPLATNÉM 10% SLEVA !


Kabelové připojení pro domácnosti

Tarif Download Upload Cena za měsíc Zřízení  
R-40 20 Mbps 20 Mbps od 198,- ZDARMA
R-100 50 Mbps 50 Mbps od 248,- ZDARMA
R-200 100 Mbps 100 Mbps od 298,- ZDARMA
R-500 250 Mbps 250 Mbps od 498,- ZDARMA

Dostupnost ověříte přímo na stránkách Pranet.cz www.pranet.cz Nepotřebujete žádné přijímací zařízení, kabel je zaveden z domovního rozvodu až k Vám do PC či routeru – žádné další pravidelné poplatky. Všechny tarify jsou bez datových limitů. Ceny jsou včetně DPH. V případě hotových rozvodů v domě zřízení vždy zdarma. Tyto tarify jsou dostupné ve vybraných bytových domech. Informaci o dostupnosti právě u Vás naleznete obvykle na nástěnce ve společných prostorách domu. Objednávejte telefonicky na 245 008 873.


Garantované připojení na míru

2 Mbps
2 Mbps
500 Mbps
2 Mbps
2 Mbps
500 Mbps
Poptat
Cena za měsíc: 480,-
Uvedené ceny jsou orientační a nezahrnují DPH. Služba je dostupná pouze v některých oblastech. Konkrétní nabídku Vám na požádání rádi zpracujeme.

IPTV

Tarif Download Upload Cena za měsíc Zřízení  
sledovaniTV min. 2 Mbit min. 1 kbit 98,- 0,-Kč k internetu Poptat

IPTV do Vašeho počítače. Zřízení služby je k internetu zdarma. Více informací se dočtete v záložce Služby a na www.prazsky.net/iptv


FAQ

 • Q:

  Kde mohu měřit rychlost připojení k internetu?

  A:

  Na internetu je dostupných mnoho měřičů rychlosti. Jedním ze spolehlivých je například zde: http://speedtest.net/

 • Q:

  Nejde mi odesílat e-maily z Outlooku.

  A:

  Jestliže Vám nelze odesílat poštu z poštovního klienta typu Outlook, Thunderbird apod., pravděpodbně nemáte nastaven ve Vašem účtu správný server pro odchozí poštu. Server odchozí pošty (SMTP) musí být nastaven na server Vašeho poskytovatele e-mailové schránky. Například pošta na Seznamu má odchozí server smtp.seznam.cz. Konkrétní nastavení se dočtete v jejich nápovědě.

 • Q:

  Vybral jsem si typ připojení se zřízením zdarma, budu za zapojení přesto něco platit?

  A:

  U tarifů, kde je uvedeno zřízení ZDARMA, skutečně za zřízení služby, v případě využíván služby alespoň rok, nic neplatíte. Veškeré zařízení potřebné pro příjem internetu Vám dodáme zdarma a také zdarma zapojíme. Nějaký doplatek může být účtován pouze v případě složitějších instalací nebo potřeby doplňkového materiálu.

 • Q:

  U bezdrátového připojení pro domácnosti máte uvedenou cenu za pronájem zařízení. Co všechno tento paušál zahrnuje?

  A:

  Pronájmem přijímacího zařízení se rozumí veškerý hardware potřebný pro příjem signálu(anténa+na­pájení) zakončený datovým kabelem. V rámci tohoto měsíčního poplatku je zahrnuta neomezená záruka a zcela bezplatný servis zařízení po celou dobu trvání smluvního vztahu.

 • Q:

  Nepřišlo mi do e-mailu vyúčtování za služby.

  A:

  Faktury jsou automaticky rozesílány začátkem měsíce. Jestliže Vám faktura nedorazila, zkuste prověřit jestli z nějakého důvodu nespadla do spamu. Přehled faktur s možností stažení je také možný na adrese http://portal.pranet.cz (PORTÁL JE DOSTUPNÝ POUZE V NAŠÍ SÍTI). Přihlašovací údaje naleznete ve smlouvě, případně si je můžete nechat zaslat do Vašeho e-mailu.

 • Q:

  Budu se stěhovat, je možné přepsat služby na nového uživatele?

  A:

  Ano. V případě jakéhokoliv požadavku na změnu smlouvy napište na ucetni(a)pranet.cz

 • Q:

  Mám dojem, že mám vše zaplaceno, přesto jsem dostal upozornění na neuhrazenou fakturu.

  A:

  Zkontrolujte prosím jestli Vaše platba odešla včas se správným variabilním symbolem. Variabilní symbol je Vaše zákaznické číslo uvedené na smlouvě a je na všech Vašich vyúčtováních stejný.

 • Q:

  Co je to agregace?

  A:

  Agregace uvádí, kolik uživatelů celkově sdílí Vaší rychlost (při agregaci 1:4 s Vámi sdílí rychlost připojení maximálně 3 další uživatelé). Za předpokladu maximálního využití sítě všemi sdílícími uživateli činí Vaše maximální rychlost v daném momentě poměrnou rychlost dle Vaší agregace. Aktuální rychlost připojení tudíž závisí zejména na tom, kolik z uživatelů sdílejících dané připojení, v danou chvíli používá službu a v jaké intenzitě (kolik kapacity využívá).


Dokumenty ke stažení