Vítejte na našich stránkách, které jsou jen malou předehrou k našim cíleným a profesionálně laděným službám v oblasti internetového připojení. Jsme mladou, ale dynamicky se rozvíjející firmou pracující s ohledem na různorodé potřeby zákazníka. Naším cílem je poskytovat kvalitní a cenově dostupné služby pro co možná nejširší veřejnost. Hlavním oborem naší činnosti je poskytování bezdrátového a kabelového připojení k internetu. Naše společnost má k dispozici po celé Praze a v nejbližším okolí několik vysílačů, ke kterým můžeme všechny potencionální zájemce o internet připojit. Snažíme se poskytovat stálé a spolehlivé připojení dostupné 24 hodin denně, 365 dní v roce. V oblasti bezdrátového připojení k internetu jsou naše služby dostupné na 80% území Prahy a ve vybraných přilehlých oblastech. Kabelové připojení je dostupné v některých bytových domech zejména na Praze 3,4 a 5. Mezi naše zákazníky patří jak stovky domácností, tak desítky malých i velkých firem. Obliba připojení naší společností je hlavně díky neomezenému přístupu bez datových limitů a bez dodatečných nákladů například za pronájem telefonní linky a podobně.

Naše služby sahají ještě dále než je to u klasických poskytovatelů internetu na českém trhu. Poskytnutím připojení k internetu naše služby nekončí. Zaobíráme se komplexní dodávkou připojení k internetu ze všech možných úhlů a potřeb naší klientely. Pakliže jste majitelem menší firmy, hotelu nebo rozsáhlého komplexu, můžeme Vám nabídnout široké zkušenosti s výstavbou sítí uvnitř budov. V jakémkoliv objektu Vám navrhneme a zároveň Vám jsme schopni zrealizovat jak strukturovanou kabeláž, tak výstavbu Wi-Fi sítě, která zajistí bezdrátový přístup k internetu pro Vaše notebooky kdekoliv v rámci Vaší budovy.

Dostupné bezdrátové připojení uvnitř objektů je vhodným řešením pro kancelářské prostory, restaurace a zejména hotely, kde je zapotřebí dostat internetové připojení do každého pokoje zvlášť. Pro kancelářské komplexy a podobné budovy je vhodným řešením vybudování kabelových-ethernet rozvodů. V případě zájmu o vybudování strukturované kabeláže se na nás také můžete obrátit. Společnost Pranet.cz Vám zajistí výstavbu sítě bez ohledu na velikost prostor, máme za sebou desítky úspěšně realizovaných projektů, proto neváhejte využít našich zkušeností, poradíme si s jakoukoliv zakázkou. Bezproblémový chod námi poskytovaných služeb a naplněné cíle klientů jsou pro nás hlavním měřítkem úspěchu. Pokud jste spokojený zákazník, jsme pochopitelně spokojeni i my. Právě od Vás vycházejí ty nejlepší reference, které nás každým dnem posunují o další krok dále.

Připojení k internetu s naší společností je jistotou.

FAQ

 • Q:

  Kde mohu měřit rychlost připojení k internetu?

  A:

  Na internetu je dostupných mnoho měřičů rychlosti. Jedním ze spolehlivých je například zde: http://speedtest.net/

 • Q:

  Nejde mi odesílat e-maily z Outlooku.

  A:

  Jestliže Vám nelze odesílat poštu z poštovního klienta typu Outlook, Thunderbird apod., pravděpodbně nemáte nastaven ve Vašem účtu správný server pro odchozí poštu. Server odchozí pošty (SMTP) musí být nastaven na server Vašeho poskytovatele e-mailové schránky. Například pošta na Seznamu má odchozí server smtp.seznam.cz. Konkrétní nastavení se dočtete v jejich nápovědě.

 • Q:

  Vybral jsem si typ připojení se zřízením zdarma, budu za zapojení přesto něco platit?

  A:

  U tarifů, kde je uvedeno zřízení ZDARMA, skutečně za zřízení služby, v případě využíván služby alespoň rok, nic neplatíte. Veškeré zařízení potřebné pro příjem internetu Vám dodáme zdarma a také zdarma zapojíme. Nějaký doplatek může být účtován pouze v případě složitějších instalací nebo potřeby doplňkového materiálu.

 • Q:

  U bezdrátového připojení pro domácnosti máte uvedenou cenu za pronájem zařízení. Co všechno tento paušál zahrnuje?

  A:

  Pronájmem přijímacího zařízení se rozumí veškerý hardware potřebný pro příjem signálu(anténa+na­pájení) zakončený datovým kabelem. V rámci tohoto měsíčního poplatku je zahrnuta neomezená záruka a zcela bezplatný servis zařízení po celou dobu trvání smluvního vztahu.

 • Q:

  Nepřišlo mi do e-mailu vyúčtování za služby.

  A:

  Faktury jsou automaticky rozesílány začátkem měsíce. Jestliže Vám faktura nedorazila, zkuste prověřit jestli z nějakého důvodu nespadla do spamu. Přehled faktur s možností stažení je také možný na adrese http://portal.pranet.cz (PORTÁL JE DOSTUPNÝ POUZE V NAŠÍ SÍTI). Přihlašovací údaje naleznete ve smlouvě, případně si je můžete nechat zaslat do Vašeho e-mailu.

 • Q:

  Budu se stěhovat, je možné přepsat služby na nového uživatele?

  A:

  Ano. V případě jakéhokoliv požadavku na změnu smlouvy napište na ucetni(a)pranet.cz

 • Q:

  Mám dojem, že mám vše zaplaceno, přesto jsem dostal upozornění na neuhrazenou fakturu.

  A:

  Zkontrolujte prosím jestli Vaše platba odešla včas se správným variabilním symbolem. Variabilní symbol je Vaše zákaznické číslo uvedené na smlouvě a je na všech Vašich vyúčtováních stejný.

 • Q:

  Co je to agregace?

  A:

  Agregace uvádí, kolik uživatelů celkově sdílí Vaší rychlost (při agregaci 1:4 s Vámi sdílí rychlost připojení maximálně 3 další uživatelé). Za předpokladu maximálního využití sítě všemi sdílícími uživateli činí Vaše maximální rychlost v daném momentě poměrnou rychlost dle Vaší agregace. Aktuální rychlost připojení tudíž závisí zejména na tom, kolik z uživatelů sdílejících dané připojení, v danou chvíli používá službu a v jaké intenzitě (kolik kapacity využívá).


Dokumenty ke stažení